تجربیات اولیه من با طراحی و توسعه وب فقط شامل قسمت فرانت - HTML، CSS و مقداری جاوا اسکریپت بود. تا زمانی که مرورگر داشتم، تنظیم بودم. در نهایت، به عنوان یک توسعه دهنده وب، به نقطه ای می رسید که نیاز به پیاده سازی PHP یا زبان های بک اند دیگر دارید. شاید شما نیاز به نصب وردپرس یا CMS دیگری داشته باشید، اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید یا شامل چه چیزی است. در هر صورت، غیرممکن است که یک توسعه دهنده جدی بدون دانستن نحوه کار با یک سرور باشید.

بهترین راه برای عادت به کار بر روی سرور، راه اندازی یک محیط محلی در رایانه شما است. اگر HTML، CSS و جاوا اسکریپت را می شناسید، اما هرگز از PHP به صورت آفلاین استفاده نکرده اید، این آموزش برای شما مناسب است.

اهداف

  1. راه‌اندازی یک سرور لوکال با LAMP Stack
  2. راه‌اندازی همزمان چند سرور یا Virtual hosts

کمی در مورد PHP

هر فایل HTML می تواند یک فایل PHP باشد. هر فایل html را که در حال حاضر دارید بردارید و به عنوان فایل php ذخیره کنید و سعی کنید آن را باز کنید. چه اتفاقی می افتد؟

من فقط این کار را با یک ساختار اولیه HTML انجام دادم. اگر فایل را به عنوان index.html ذخیره کرده بودم، تنها چیزی که می دیدم «سلام، دنیا!» است. با این حال، من آن را به عنوان index.php ذخیره کردم و این چیزی است که دیدم.

host a php file

بسیار خب...به نظر می رسد مرورگر با فایل PHP من به عنوان یک فایل متنی رفتار می کند. تمام کاری که انجام می دهد این است که کد را برای من باز می کند. خب این کاملا بی فایده است. چطور میتونم ظاهر سایت رو ببینم؟